Profile

ava bayghan

Contact Details

Bio

جاذبه های دیدنی در ازمیر

۱- بازار حجیوات  hacivat shop

این بازار سنتی محل مناسبی برای تماشا و خرید صنایع دستی است . در بازار حجیوات فروشگاههای مختلفی به چشم می خورد که اغلب محل عرضه  انواغ ظروف چینی و سفالی رنگارنگ،  تابلوهای نقاشی و قالی و قالیچه است .

جالب است بدانید این بازار در سال ۱۹۶۸ میلادی برپا شده است و با گذشت بیش از پنجاه سال یکی از قدیمی ترین بازار های این شهر است . اینجا محل مناسبی برای تهیه انواع سوغاتی و صنایع دستی است و اغلب فروشگاهها از ساعت ده صبح الی ده شب یکسره باز هستند .

۲- بازار بزرگ ازمیر  grand bazaar

بازار شهر ازمیر و تور ازمیر دارای فضایی سنتی است و گشضت و گذار در آن جالب و سرگرم کننده خواهد بود. این بازار از دو بخش تشکیل شده که یکی گرند بازار نام دارد و بعد از بازار استانبول بعنوان بزرگترین بازار کشور ترکیه شناخته شده است . گرند بازار دارای بیش از پنج مغازه است و تنوع بسیار بالای کالاها شما را به ادامه گشت و گذار و خرید ترغیب می کند. قیمت ها در این بازار نسبت به سایر بازار ها و مراکز خرید این شهر پایین است ، بنابراین اینجا محل مناسبی برای تهیه سوغاتی خواهد بود  . 

به گزارش سفر باتو ، در این بازار هر آنچه بخواهید را می یابید ، از انواع مواد خوراکی گرفته تا انواع پوشاک ، زیور الات ، طلا و نقره و ... در آن عرضه می شود . پیشنهاد می کنیم در ابتدا از بخش دوم بازار دیدن نموده و سپس به بخش اول بازار که بازار اورینت نام دارد،  بروید .